Tudnivalók

jelentkezés
Gyakorlati képzésre jelentkezni a Szurdoki Autósiskola ügyfélfogadó helyiségében lehet.
fetétel
Gyakorlati képzésre történő felvétel módja: sikeres KRESZ vizsga.
indulási hely
Gyakorlati oktatás indulási helye: 2800 Tatabánya, Köztársaság u. 58.
oktatójármű
Suzuki SX4 NBE-525 frsz. személygépkocsi.
kötelező óraszám
  • alapoktatás (rutin): 9 óra, helye: Tata rutinpálya
  • főoktatás: 20 óra, helye: Magyarország közútjai
vizsga
Gyakorlati vizsgára bocsátható:
  • a kategóriára előírt kötelező gyakorlati órákat és futási km-t igazoltan levezette.
  • betöltötte a 17 évet a forgalmi vizsga időpontjára.
  • sikeres Kresz vizsgától számított 24 hónapon belül.
külföldi állampolgár
Nem magyar állampolgár esetében a beiskolázás és a vezetői engedély kiadásának feltétele, ha rendelkezik Magyarországon 6 hónapos tartózkodási engedéllyel. Nem kell megkövetelni a 6 hónapos magyarországi tartózkodást, ha a kérelem a belföldön korábban megszerzett vezetői engedély pótlására vagy a külföldön megszerzett vezetői engedély honosítására irányul.
tanuló jogai és kötelezettségei
  • A tanulónak joga van az iskolavezetőnél panaszt tenni, ha az oktatással kapcsolatban bármilyen kifogása merül fel.
  • A tanulónak joga van áthelyezése esetén az előre befizetett, de le nem oktatott óradíjakat visszakérni a képzőszervtől.
  • A tanuló az általa befizetett és fel nem használt gyakorlati óradíjat, a befizetésről szóló igazolás ellenében, a befizetéstől számított egy éven belül kérheti vissza az autósiskolától.
  • A tanuló köteles az oktatóval előzőleg egyeztetett időpontban megjelenni a gyakorlati oktatáson, amennyiben nem jelenik meg, 2 óra díját köteles kifizetni, kivéve, ha hiányzását legalább 24 órával előtte jelzi.
  • A tanuló a gyakorlati oktatáson, akkor vehet részt, ha az aktuális vezetési órák díját befizette.
  • A tanuló a képzésre köteles kipihenten, higiéniailag megfelelő, vezetésre alkalmas állapotban megjelenni.
  • Amennyiben a Tanuló áthelyezését kéri a Szuroki Autósiskola és szerződött partnerein kívüli Autósiskolához, köteles a Szurdoki Autósiskolának az elméleti képzéshez nyújtott / a szerződésben szereplő/ kedvezményt visszatéríteni a Képzési Igazolás kiadásával egyidejűleg.
    Képzési igazolást áthelyezés esetében a képzőszerv csak a tartozások befizetése után adja ki a tanuló részére